Arcypasterze Ukrainy / Stan duchowny / Arcybiskupi: 36
1 2 3

Arcybiskup Konstanty Samuel Lipski (1622 - 1698). Metropolita arcybiskup Lwowski (1681 - 1698), Arcybiskup (1681)

Utworzony 08.11.2021 09:52

Архієпископ Константій Ліпський народився приблизно 1622 року в родинному селі Ліпе Равського воєводства на півдні Мазовії (Польща) в шляхетській родині гербу Лада, яка дала Церкві кількох архіпастирів. Спочатку навчався в єзуїтській колегії в Раві-Мазовецькій, а потім - в Краківській академії. Після її закінчення обрав духовний шлях та продовжив студіювати в Грацькому університеті (Австрія), а також в Перуджі та Римі (Італія), вивчаючи теологію та канонічне право. Ще до рукоположення в священники 23 жовтня 1640 року завдяки своєму родичу примасу Польщі Яну Ліпському став каноніком Гнєзненського митрополичого капітулу, а потім кшеменецьким препозитом. Закордонне навчання завершив, не здобувши наукових ступенів, а, повернувшись до Польщі, був влаштований іншим своїм родичем в королівську канцелярію. За поданням монарха 1645 року став каноніком колегіатського капітулу в Сандомирі, а пізніше - каноніком колегіати у Велюні. І лише 1648 року отримав священичі свячення.

Зарекомендував себе енергійним, сумлінним та знаючим працівником як в церковному служінні, так і в суспільно-політичній царині. Зокрема, кілька разів був головою Коронного Трибуналу, неодноразово брав участь у сеймах, а також двічі ставав адміністратором Гнєзненської архідієцезії.

Ważne wydarzenia w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: styczeń, 23
1869 - рукоположений в священники майбутній єпископ-ординарій Луцько-Житомирський Кароль Недзялковський;
1930 - номінуваний титулярним архієпископом Босфору колишній єпископ-ординарієм Тираспольський Йосиф Кесслер;
1993 - повернений храм Воздвиження Святого Хреста у Берездівцях на Львівщині освятив єпископ Маркіян Трофим'як;
Następna data: styczeń, 25
2004 - єпископ Станіслав Широкорадюк освятив нижній костел Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Києві на Перова;
Nie znalazłeś swojej świątyni na liście wydarzeń?
Zgłoś wydarzenie do rkc.in.ua@ukr.net

Після смерті в січні 1677 року архієпископа Львівського Альберта Корицинського був номінований 7 жовтня цього ж року королем Яном ІІІ Собеським на архікафедру у Львові. У грудні Львівський митрополичий капітул формально обрав його своїм архіпастирем, проте аж 17 березня 1681 року було отримане підтвердження з Риму від Святішого Отця Інокентія ХІ. 28 вересня цього року в королівській катедрі у Кракові на Вавелі єпископ Холмський Станіслав Сьвєнціцький за участю співконсекраторів єпископа Кам'янець-Подільського Станіслава Воєнського та єпископа-помічника Краківського Миколая Оборського висвятив о. Ліпського на архіпастиря. 17 травня 1682 року нарешті прибув до Львова, де відбувся його інгрес до Львівської катедри.

Архіпастирське служіння у Львові митрополита Константія Ліпського тривало сімнадцять років, проте не запам'яталось якимись особливо значними чи видатними подіями. Зокрема, долучився до відбудови кількох костелів, у тому числі львівського храму Пресвятої Діви Марії Сніжної, спорудив в архікатедрі вівтар Пресвятої Трійці та інше. Помер у Львові 19 травня (часто помилково подають 14 березня) 1698 року, поховали в архікатедрі.

INNE ARCYPASTERZE Z TYMI SAMYMI Duchowieństwo: Diecezjalne; Posługa arcypasterska: 1. UKRAINA (Ruś) / Archid-ja LWOWSKA, 2. Metropolici, 3. XVII stulecie / II połowa; Święcenia biskupi: 1. POLSKA, 2. XVII stulecie / II połowa; Posługa pasterska: 1. XVII stulecie / II połowa, 2. POLSKA, 3. XVII stulecie / I połowa; Święcenia kapłanski: 1. POLSKA, 2. XVII stulecie / I połowa; Urodzenie: 1. POLSKA, 2. XVII stulecie / I połowa;
Arcypasterze
Stan duchowny
Chronologia
Świętość
Duchowieństwo
Posługa arcypasterska
Święcenia biskupi
Posługa pasterska
Święcenia kapłanski
Urodzenie
Internet