Arcypasterze Ukrainy / Stan duchowny / Kardynałowie: 3
1

Kardynał Francesco Colasuonno (1925 - 2003). Kardynał (1998), Nuncjusz Apostolski w San Marino (1995 - 1998), Nuncjusz Apostolski we Włoszech (1994 - 1998), Nieoficjalny przedstawiciel Watykanu w Ukrainie (1991 - 03.1992), Delegat Apostolski w ZSRR i Rosji (1990 - 1994), Nuncjusz Apostolski w Polsce (1986 - 1994), Nuncjusz Apostolski w Jugosławii (1985 - 1986), Nuncjusz Apostolski w Zimbabwe (1981 - 1985), Delegat apostolski w Mozambiku (1974 - 1981), Arcybiskup (1974 - 1998)

Utworzony 10.03.2015 10:10, zmieniony 28.09.2020 12:00

Кардинал Франческо Коласуонно народився 2 січня 1925 року в Грумо-Аппула (Італія). Висвячений на священника 28 вересня 1947 року у Барі.

Викладав у місцевих єпархіальній семінарії та ліцеї. 1958 року почав працювати на дипломатичній службі Святого Престолу. З 1961 року - тайний камергер Папського Двору. До 1962 года працював у Державному секретаріаті Ватикану, а з 1962 року служив в Апостольській нунціатурі в США на посаді секретаря. У 1968 - 1972 роках був секретарем Нунціатури в Індії, а в 1972 - 1974 роках - надзвичайним представником на Тайвані.

Призначений 6 грудня 1974 року титулярним архієпископом Трентума і Апостольським делегатом у Мозамбіку. 9 лютого 1975 року рукоположений в архіпастирі. Із 7 березня 1981 року - Апостольський пронунцій в Зімбабве, з 8 січня 1985 року - Апостольський пронунцій в Югославії, від 9 квітня 1986 року - Апостольський нунцій у Польші.

Ważne wydarzenia w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: grudzień, 07
1998 - Папа Йоан Павло II для костелу Бога Отця Милосердного у Запоріжжі освятив наріжний камінь та передав його майбутньому єпископу о. Яну Собіло через свого секретаря майбутнього архієпископа о. Мечислава Мокшицького;
2001 - призначений титулярним архієпископом Равелло та Апостольським нунцієм в Грузії і Вірменії (а потім - і в Азербайджані) майбутній Апостольський нунцій в Україні о. Клаудіо Ґуджеротті;
2008 - єпископ Ян Нємєц освятив вівтар каплиці Успіння Пресвятої Діви Марії у Волиці на Хмельниччині;
Następna data: grudzień, 08
1737 - інгрес до Кам'янець-Подільської катедри єпископа Франциска Кобельського;
1878 - висвячений на священника у Перемишлі (Польща) місцевим ординарієм єпископом Мацеєм Хіршлером майбутній єпископ-помічник Львівський та кардинал Ян Пузина;
1926 - новозбудовану каплицю у Рокитному на Рівненщині освятив о. Станіслав Фіялковським;
1930 - новоспоруджений костел Христа Царя у Львові-Брюховичах освятив архієпископ Болеслав Твардовський;
1933 - новозбудований костел св. Ізидора у Римачах на Волині освятив архієпископ о. Стефан Ястжембський;
1991 - єпископ Ян Пурвінський освятив повернені верхній та нижній храми у Бердичеві на Житомирщині;
1992 - єпископ Маркіян Трофим'як в Остап'єму на Тернопільщині повторно освятив повернений храм під титулом Матері Божої Неустанної Допомоги i св. Вацлава;
1995 - єпископ Ян Ольшанський освятив новозбудований костел Пресвятої Трійці у Волочиську на Хмельниччині;
2006 - о. Ян Нємєц, призначений єпископом-поміником Кам'янець-Подільськи, консекрований кардиналом Мар'яном Яворським у Кам'янець-Подільському катедрі;
2007 - єпископ Мар'ян Бучек освятив дзвінницю поруч з каплицею Матері Божої Чудотворного Медальйона та св. Андрія Боболі у Мерефі на Харківщині та дзвін на ній;
2010 - о. Ян Собіло, номінований єпископм-помічником Харківсько-Запорізьким, висвячений на єпископа у Харківській катедрі єпископом Харківсько-Запорізьким Мар’яном Бучеком;
2018 - єпископ Віталій Кривицький в каплиці Воздвиження Хреста Господнього у Києві освятив пам'ятну таблицю о. Тадеушу Хоппе SDB;
2019 - єпископ Едвард Кава в костелі св. Миколая у Куликові на Львівщині освятив новий вівтар, амвон, вхідні двері та відновлений вівтарний хрест;
Nie znalazłeś swojej świątyni na liście wydarzeń?
Zgłoś wydarzenie do rkc.in.ua@ukr.net

З 15 березня 1990 року був Апостольским делегатом у Радянському Союзі та Російській Федерації, а також до березня 1992 року неофіційно представляв Святий Престол в Україні. 4 березня 1991 року у Житомирській катедрі св. Софії рукоположив в єпископи о. Яна Пурвінського, а двома днями раніше взяв участь у єпископських свяченнях оо. Р. Керницького OFM Conv, Я. Ольшанського MIC та М. Трофим'яка. У лютому 2002 року у Львові був присутній на Першій Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України та вручив митрополичий палій архієпископу Мар'яну Яворському.

Потім був Апостольським нунцієм в Італії (12.11.1994р. - 21.02.1998р.) та в Сан-Марино (22.04.1995р. - 21.02.1998р.). 21 лютого 1998 року Святіший Отець Йоан Павло II підніс Франческо Коласуонно до гідності кардинала-диякона з дияконством S. Eugenio. 31 травня 2003 року помер.

INNE ARCYPASTERZE Z TYMI SAMYMI Duchowieństwo: Diecezjalne; Posługa arcypasterska: 1. Nunciusze apostolscy, 2. Inne kraje, 3. XXI stulecie, 4. UKRAINA (Ruś), 5. XX stulecie / II połowa, 6. ROSJA (Moskowija), Białoruś, 7. POLSKA, 8. WATYKAN; Święcenia biskupi: 1. WATYKAN, 2. XX stulecie / II połowa; Posługa pasterska: 1. Inne kraje, 2. XX stulecie / II połowa, 3. XX stulecie / I połowa; Święcenia kapłanski: 1. Inne kraje, 2. XX stulecie / I połowa; Urodzenie: 1. Inne kraje, 2. XX stulecie / I połowa;

GŁÓWNE WYDARZENIA I PUBLIKACJE ZWIĄZANE Z ARCYPASTERZEM

1991. 03.04 ЄПИСКОПСЬКІ СВЯЧЕННЯ О. ЯНА ПУРВІНСЬКОГО У ЖИТОМИРСЬКІЙ КАТЕДРІ АРХІЄПИСКОПОМ ФРАНЧЕСКОМ КОЛУСУОННО. Співконсекратори - єпископ Станіслав Новак з Ченстохови та єпископ Тадей Кондрусевич з Гродна; 12.15 В урочистостях сторіччя освячення храму Успіння Пресвятої Діви Марії у Харкові взяли участь Апостольський нунцій в СРСР архієпископ Франческо Коласуоно та єпископ Ян Пурвінський;


Arcypasterze
Stan duchowny
Chronologia
Świętość
Duchowieństwo
Posługa arcypasterska
Święcenia biskupi
Posługa pasterska
Święcenia kapłanski
Urodzenie
Internet