1

NETREBA (Okopy). Dawny kościół p.w. św. Jana Chrzciciela (1934). Rówieński obw., Waraski r-n (Rokitnenski r-n)

Utworzony 24.04.2018 12:45, zmieniony 26.06.2020 12:00

34264 Нетреба

На теренах теперішнього села Нетреба до ІІсв. війни містились села Будки Борівські, Окопи і власне Нетреба. Борівські Будки (58 дворів) та Окопи (34 двори) населяли поляки, тоді як в Нетребі (лише 28 дворів) з дуже бідним, неродючим грунтом жили українці. Села Борівські Будки і Окопи були спалені у 1943 році загоном УПА, частина поляків загинула, інші виїхали до Польщі. В Окопах на братській могилі вбитих поляків місцеві українці встановили пам'ятник. Нині у селі проживає близько півтисячі мешканців.

Римо-католики Будок Борівських і Окопів належали до парафії св. Терези від Немовляти Ісуса у Рокитному. У 1934 році в Окопах коштом вірян і лісництва та завдяки зусиллям о. Брунона Виробіша було збудовано дерев'яну на мурованому фундаменті філіальну каплицю. Цього ж, 1934 року її консекрував єпископ Адольф Шельонжек.

Ważne wydarzenia w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: styczeń, 23
1869 - рукоположений в священники майбутній єпископ-ординарій Луцько-Житомирський Кароль Недзялковський;
1930 - номінуваний титулярним архієпископом Босфору колишній єпископ-ординарієм Тираспольський Йосиф Кесслер;
1993 - повернений храм Воздвиження Святого Хреста у Берездівцях на Львівщині освятив єпископ Маркіян Трофим'як;
Następna data: styczeń, 25
2004 - єпископ Станіслав Широкорадюк освятив нижній костел Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Києві на Перова;
Nie znalazłeś swojej świątyni na liście wydarzeń?
Zgłoś wydarzenie do rkc.in.ua@ukr.net

В головному вівтарі святині містився образ св. Йоана Хрестителя, подарований Францішкою Козінською. У 1939 році в Окопах було утворено самостійну парафію, до якої увійшли також Боровські Будки та ще кілька сусідніх сіл. Першим (і останнім) настоятелем цієї парафії став о. Людвік Вродарчик OMI, котрий 8 грудня 1943 року загинув мученицькою смертю від рук бойовиків УПА. Тоді ж костел було розграбовано, а пізніше - спалено.

В Окопах (Нетребі) знаходиться символічна могила замученого бойовиками УПА о. Людвіка Вродарчика OMI.

INNE ŚWIATYNI Z TYMI SAMYMI Status: KOŚCIOŁY / Zwyczajne; Przynależność i stan: ZNISZCZONE / Całkowicie; Wezwanie: ŚWIĘTYCH, BŁOGOSŁAWIONYCH / J... / Jana; Wiek: XX stulecie; Nie murowane: Drewniane;