BARTATÓW. Dawna kaplica p.w. Trójcy Przenajświętszej (1911 - 1924). Lwowski obw., Lwowski r-n (Grodecki r-n)

Utworzony 30.09.2021 10:26

81551 Бартатів

Вперше це поселення під назвою 'Бартольтова корчма' згадується 1433 року як королівський подарунок Львівській архідієцезії, а 1 жовтня 1442 року за проханням архієпископа Яна Одровонжа село перевели на німецьке (магдебурзьке) право. Бартатів залишався власністю архідієцезії аж до ХХ століття. Нині у селі проживає понад сім сотень мешканців. Входило воно до Городоцького району, а від 2020 року - до Львівського.

Місцеві римо-католики, яких у селі у 80-х роках ХІХ століття було майже три сотні (греко-католиків - понад чотири сотні), належали до парафії Воздвиження Святого Хреста в Оброшиному. На початку ХХ століття за фінансової підтримки архієпископа Йосифа Більчевського у Бартатові розпочали спорудження мурованої філіальної каплиці. Будівництвом керував інженер Томаш Кшивородзький. Спорудження святині, в основному, завершилось 1911 року, проте внаслідок браку коштів будівельні та оздоблювальні роботи продовжувались ще довго.

Ważne wydarzenia w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: styczeń, 23
1869 - рукоположений в священники майбутній єпископ-ординарій Луцько-Житомирський Кароль Недзялковський;
1930 - номінуваний титулярним архієпископом Босфору колишній єпископ-ординарієм Тираспольський Йосиф Кесслер;
1993 - повернений храм Воздвиження Святого Хреста у Берездівцях на Львівщині освятив єпископ Маркіян Трофим'як;
Następna data: styczeń, 25
2004 - єпископ Станіслав Широкорадюк освятив нижній костел Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Києві на Перова;
Nie znalazłeś swojej świątyni na liście wydarzeń?
Zgłoś wydarzenie do rkc.in.ua@ukr.net

Завершення спорудження каплиці відбулось 1924 року її освяченням, ймовірно, в день Пресвятої Трійці. Святиня мала один бароковий вівтар, подарований архієпископом Більчевським, з образом Матері Божої. У 30-х роках ХХ століття чисельність католиків латинського обряду у Бартатові становила вже трохи більше трьох сотень вірних. На початку 1939 року, до двадцятипятиріччя освячення храм істотно відремонтували, а також придбали до вівтаря, який також було відновлено, образ Пресвятої Трійці.

Źródło zdjęcia: facebook.com/220349178336660

Каплиця збереглась у воєнні та радянські часи. 1990 року її отримала Українська Автокефальна Православна Церква, пізніше вона перейшла до Української Православної Церкви Київського патріархату, нині ж, зазнавши суттєвої перебудови, належить Православніі Церкві України в якості храму св. Василія Великого.

INNE ŚWIATYNI Z TYMI SAMYMI Status: KAPLICE / Zwyczajne; Przynależność i stan: PRAWOSŁAWNE / Ukraińskie; Wezwanie: TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ; Wiek: XX stulecie;