DŹWINIACZKA. Kaplica p.w. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (2006). Tarnopolski obw., Czortkowski r-n

48755 Дзвинячка

Село Дзвинячка відоме з II половини XVI століття. У радянські часи (з 1964 року по 18.03.1991р.) називалось Комунарівкою. Населення - понад тисяча мешканців.

Для римо-католиків Дзвинячки, які до початку XX століття належали до парафії св. Генріха у Мельниці(-Подільській), відправлялись Меси в дворовій каплиці власників села Кеншицьких-Козебродських. З 1883 року на їх запрошення у Дзвінячці проживав після заслання в Росію у якості дворового капелана архієпископ Варшавський Зиґмунт Щенсни-Фелінський, беатифікований 2002 року та канонізований 2009 року.

Після смерті у 1895 році архієпископа Зигмунта поховали в усипальниці Кеншицьких-Козебродських. І лише 1920 року його перевезли до Варшави та 14 квітня 1921 року урочисто перепоховали у крипті Варшавського кафедрального костелу. На початку XXI століття черниці заснованого архієпископом Зигмунтом згромадження Сестер Францисканок Родини Марії на краю села біля цілющого джерела, яке за життя любив відвідувати святий, спорудили на честь архієпископа каплицю.

Її було освячено 30 вересня 2006 року під час Служби Божої, відправленої Львівським єпископом- помічником Леоном Малим разом з Кам'янець- Подільським єпископом- ординарієм Леоном Дубравським OFM. А 2007 року сестри-францисканки відновили з руїни колишню каплицю-усипальницю, в якій чверть століття спочивало тіло архієпископа. У Дзвинячці є також колишній костел Матері Божої Ангельської, який було споруджено завдяки святому архієпископу Зигмунту.

INNE ŚWIATYNI Z TYMI SAMYMI:
Lokalizacja: Archid-ja Lwowska, Tarnopolski obw.; Status: KAPLICE / Zwyczajne; Przynależność i stan: Katolickie / Rzymsko-katolicke; Wezwanie: ŚWIĘTYCH, BŁOGOSŁAWIONYCH / Z,Ż...; Wiek: XIX-XXI wieki / XXI wiek; Duchowieństwo: Zakonnice / Franciszkanki;