SKORODYŃCE. Dawny kościół {wezwanie nie wiadomo} (1908 - 1912). Tarnopolski obw., Czortkowski r-n

Utworzony 28.12.2020 10:39

48513 Скородинці

Перша документальна згадка про поселення - 5 березня 1464 року, а від 1568 року воно відоме як Сковродинці. Нині тут проживає понад шість сотень мешканців.

Віряни Скородинців спочатку належали до парафії cв. Антонія Падуанського у Хом'яківці, а від 1912 року - до парафіяльної експозитури у Бичківцях, яка 1925 року стала самостійною парафією Матері Божої Страждальної. Та послуговувались вони місцевою греко-католицькою церквою, проте внаслідок непорозумінь із її парохом довелось збудувати свою святиню. 12 жовтня 1910 року освятили наріжний камінь цього філіального костелу, стіни якого вже тоді було вимуровано аж по вікна. 27 вересня 1910 року відбулось освячення хреста, який мав увінчати вежу храму. А 1911 року у цьому костелі вже святкували перший відпуст, хоча його будівництво та оснащення ще не були завершені. І лише у червні 1912 року новоспоруджений неоготичний храм освятив архієпископ Йосиф Більчевський.

Ważne wydarzenia w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: styczeń, 23
1869 - рукоположений в священники майбутній єпископ-ординарій Луцько-Житомирський Кароль Недзялковський;
1930 - номінуваний титулярним архієпископом Босфору колишній єпископ-ординарієм Тираспольський Йосиф Кесслер;
1993 - повернений храм Воздвиження Святого Хреста у Берездівцях на Львівщині освятив єпископ Маркіян Трофим'як;
Następna data: styczeń, 25
2004 - єпископ Станіслав Широкорадюк освятив нижній костел Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Києві на Перова;
Nie znalazłeś swojej świątyni na liście wydarzeń?
Zgłoś wydarzenie do rkc.in.ua@ukr.net
Źródło zdjęcia: m-a-d-m-a-x.livejournal.com

Цікаво, що у 30-х роках минулого століття римо-католиків у Скородинцях було приблизно стільки ж, скільки нині усіх мешканців. Після ІІсв. війни костел використовували як колгоспний склад, а потім святиня перетворилась на руїну. У 2010-2012 роках її відремонтували греко-католики села в якості своєї церкви Успіння Богородиці (їх храм 1946 року перейшов до православних, які користуються ним донині).

Źródło zdjęcia: m-a-d-m-a-x.livejournal.com
Źródło zdjęcia: m-a-d-m-a-x.livejournal.com
INNE ŚWIATYNI Z TYMI SAMYMI Status: KOŚCIOŁY / Zwyczajne; Przynależność i stan: KATOLICKIE / Grecko-katolicke; Wezwanie: Zapomniane czy nieznane wezwanie; Wiek: XX stulecie;