KRAMATORSK (Kramatorówka). Kaplica p.w. Zesłania Ducha Świętego (2008 - 2009). Doniecki obw., miasta

84301 Краматорськ,
вул. Танкістів, 24

У 1868 році на споруджуваній Курсько-Харківсько-Азовській залізниці біля річки Казенний Торець з'явилася залізнична станція, поблизу якої виросло селище Крам на Торці (потім поступово назва змінилась на Краматорівку). Поселення з 1926 року було селищем міського типу, у 1932 році отримало статус міста і назву Краматорськ. Населення - майже 154 тисяч мешканців.

На підприємствах у Краматорівці працювало багато спеціалістів-католиків з Європи, у тому числі і поляків. Відомо, що, принаймні, 1912 року їх духовними потребами опікувався о. Рилло, проте свого храму вони ще не мали. Мурований костел їх коштом у Старому місті почали споруджувати 1915 року, а завершили у 1917 році. За радянської влади храм закрили 16.08.1923р. і перетворили на зерносховище, а у вересні 1935 року колишня святиня стала Палацем піонерів. Пізніше будівлю костелу, яка сильно постраждала від пожежі під час війни, повністю знесли, а на її місці поставили пам'ятник Леніну.

Ważne wydarzenia
w historii świątyń i posłudze arcypasterzy
Bieżąca data: luty, 28
Na dzień dzisiejszy brak jest informacji o ważnych wydarzeniach w historii świątyń i posługi arcypasterzy
Następna data: luty, 29
1992 - Апостольський нунцій в СРСР архієпископ Франческо Коласуоно вручив у Львівському кафедральному соборі архієпископу Мар'яну Яворському митрополичий палій;

У 2000 році у Краматорську було зареєстровану римсько-католицьку спільноту. Вірні збирались на Святу Месу у спеціально облаштованій кімнаті, намагаючись з 2003 року протягом п'яти років добитись від влади виділення земельної ділянки під культову споруду, проте їх зусилля виявились марними. Тому 2008 року було придбано земельну ділянку під будівництво каплиці, яку вже 30 листопада освятив єпископ Мар'ян Бучек. У четвертому квартал 2009 року будівництво каплиці та облаштування території завершили.

Краматорськ обслуговують дієцезіальні священники.

INNE ŚWIATYNI Z TYMI SAMYMI: