КИЇВ - Позняки. Костел Успіння (Внебовзяття) Пресвятої Діви Марії (1999 - 202?). Київська обл., Спеціальний статус

02068 Київ-Позняки,
вул. Срібнокільська, 4/194,
+380 (44) 570-46-61,
www: updm-kyiv.blogspot.com

Заснований наприкінці V - початку VI століть Київ на межі VIII - IX століть став головним містом Руської землі та столицею Руської держави. У 60-х роках IXст. відбулося перше хрещення Русі. Руську Церкву очолили митрополит Михайло та шестеро спеціально висвячених єпископів. Проте до 998 року, коли сталася подія, яка всупереч історичній правді названа хрещенням Русі, ще тричі наступали періоди язичеської реакції та християнського відновлення.

Нинішній житловий масив Києва Позняки відомий з 1571 року як поселення «бояр путних» - тобто тих, хто ніс шляхову («путну») службу при київському воєводі. У 1631 році Позняки передали (або продали) київському митрополиту Петру Могилі, який подарував їх Братському монастирю. У 80-і роки ХХ століття значну частину старої забудови Позняків було знесено, а на її місці з 1989 року споруджується київський житловий масив.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: січень, 26
1776 - у головний вівтар костелу Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Гвіздці на Івано-Франківщині урочисто встановили образ Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії;
Наступна дата: січень, 27
1760 - о. Адам Красінський, призначений ординарієм Кам'янець-Подільським, рукоположений в єпископи в Скєрнєвічах (Польща) митролитом Гнєзненським і колишнім Львівським Владиславом Лубенським;
2008 - нову каплицю Матері Божої Фатімської в Одесі-Таірові освятив єпископ Броніслав Бернацький;

У 2000 році єпископ Станіслав Широкорадюк OFM освятив в Києві на Позняках каплицю, а 1999 року цей же владика освятив земельну ділянку під будівництво костелу. У частково збудованому храмі, який потребує ще багато часу, коштів та людей доброї волі, аби бути закінченим, місцеві вірні вже відсвяткували 15 серпня 2010 року храмове свято (у ньому облаштовано каплицю). Парафію обслуговують дієцезіальні священники.


Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.