ЛЬВІВ - Сихів. Костел св. Архангела Михаїла (200? - 201?). Львівська обл., Львівський р-н

79049 Львів,
вул. Освицька, 4,
+380 (32) 221-65-35,
f.b.: rkc.lviv.sw.michala

Наприкінці Xст. після занепаду держави білих хорватів східна частина цих земель була приєднана до Київської Русі. Невдовзі білі хорвати відновили свою державність, змінивши етнічну назву на русинів та галичан. У І половині XIIIст. король Данило заснував Львів, а 1272 року було перенесено столицю Галицько-Волинської держави з Холма до Львова. Після приєднання Галичини у 1349р. до Польщі король Казимир надав Львову 1356 року магдебурзьке право. Після 1772 року відійшов до Австрійської імперії, ставши столицею Королівства Галичини і Лодомерії. У II Речі Посполитій був центром воєводства, в радянські часи став обласним центром. Нині тут проживає понад 710 тисяч осіб.

Сихів вперше згадується у документах 1409 роком. Від початку XV століття до ХХ століття поселення було власністю Львова. До 1927 року місцеві римо-католики належали до парафії св. Архангела Михаїла у Зубрі Пустомитівського району. Нині Сихів є частиною Львова, де проживає близько 200 тисяч мешканців.

На початку 90-х років ХХ століття колишній костел Пресвятої Діви Марії Цариці у Сихові віддали греко-католикам. З 1996 року місцеві римо-католики послуговуються пристосованою каплицею, облаштованою у будинку колишнього лісництва, який також виконує функцію парафіяльного дому.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: квітень, 21
1405 - частину Львівської катедри освятив єпископ Матей з Перемишля;
1639 - храм св. Мартина у Новому Місті на Львівщині та вівтарі освятив єпископ Я. Замойський;
1731 - єпископ-ординарій Луцький Стефан Рупневський помер у Торчині, його поховано в єзуїтському костелі свв. Ап. Петра і Павла у Кракові;
1990 - освятили повернений костел cв. Антонія у Лосячі на Тернопільщині;
1992 - повернений костел Різдва Пресвятої Діви Марії у Золотому Потоці на Тернопільщині освятив єпископ Маркіян Трофим'як;
Наступна дата: квітень, 22
1765 - о. Ігнатій Оссолінський, майбутній ординарій Київський, призначений коад'ютором з правом наступництва ординарія Баківського Станіслава Єзєрського;
- майбутній єпископ Луцький о. Фелікс Турський призначений правлячим єпископом Холмським;
1922 - освячено головний вівтар костелу Пресвятої Трійці у Старому Селі на Львівщині;
2004 - призначено Апостольським нунцієм в Україні архієпископа Івана Юрковича;
Парафіяльний дім
Каплиця у парафіяльному домі

Поруч відбулось спорудження нового мурованого костелу. 26 вересня 2015 року новозбудований храм освятив архієпископ Мечислав Мокшицький. 29 вересня 2018 року повністю оснащений костел консекрували митрополит Катовіцький архієпископ Віктор Скворц із Польщі, з архідієцезії якого парафія отримала левову частину допомоги на спорудження храму, та архієпископ Мечислав. 25 березня 2021 року архієпископ Мокшицький освятив скульптури Пресвятої Діви Марії і дітей поряд з храмом.

ПОДІЇ,
ПОВ'ЯЗАНІ ІЗ СВЯТИНЕЮ
Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.
Фільми