ГЛИНИЦІ (Гнійниці). Каплиця Різдва Пресвятої Діви Марії (191?). Львівська обл., Яворівський р-н

81034 Глиниці

Село Гнійниці відоме у документах із 1495 року. До нього було приєднане сусіднє поселення Воля Гнійницька, і тепер у цьому об'єднаному селі, яке отримало більш благозвучну назву Глиниці, проживає понад 1300 мешканців.

На початку XVII ст. була у Гнійниці каплиця, проте невідома її подальша доля. До ІІсв. війни римо-католики сіл Гнійниці та Воля-Гнійницька належали до парафії св. Якова Ап. у Краковці та налічували відповідно майже півтисячі та понад півтисячі осіб. Власну філіальну муровану каплицю у Волі-Гнійницькій спорудили перед І світовою війною. У радянські часи каплицю закрили, а віддали вірним 1991 року.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: січень, 26
1776 - у головний вівтар костелу Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Гвіздці на Івано-Франківщині урочисто встановили образ Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії;
Наступна дата: січень, 27
1760 - о. Адам Красінський, призначений ординарієм Кам'янець-Подільським, рукоположений в єпископи в Скєрнєвічах (Польща) митролитом Гнєзненським і колишнім Львівським Владиславом Лубенським;
2008 - нову каплицю Матері Божої Фатімської в Одесі-Таірові освятив єпископ Броніслав Бернацький;

Раніше Глиниці обслуговували дієцезіальні священники з парафії cвв. Апп. Петра і Павла у Яворові, котрі і здійснили грунтовний ремонт місцевої каплиці та її перебудову. Нині глиницькою спільнотою вірних знову опікуються дієцезіальні священники з парафії св. Якова Ап. у Краковці. 30 травня 2021 року архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький впровадив до каплиці реліквії св. Йоана Павла ІІ та освятив його образ, а 8 вересня 2022 року освятив відреставровану каплицю.

Джерело фотознімка: rkc.lviv.ua
ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж: