СТРІЛЕЦЬКЕ. Костел Пресвятого Серця Ісуса і Непорочного Серця Марії (1991 - 1994). Львівська обл., Яворівський р-н

81360 Стрілецьке,
+380 (3224) 651-49,
f.b.: ParafiaStrzelczyska

Село Стрілецьке (Стрільчиська) відоме у джерелах з 1397 року (колись називалось навіть Закостелля). Нині тут проживає близько півтисячі мешканців (переважно польського етнічного походження).

Нечисельна римсько- католицька спільнота Стрілецького (близько сотні осіб) до ІІсв. війни належала до парафії Різдва св. Йоана Хрестителя у Мостиськах і власної святині не мала. 1990 року єпископ Стефан Москва з Перемишля у Польщі освятив територію під будівництво храму, на якій було споруджено тимчасову дерев'яну каплицю, в якій почали відправляти богослужіння. Весною 1991 року єпископ Едвард Франковський з Польщі освятив наріжний камінь костелу.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: березень, 22
2009 - єпископ Маркіян Трофим’як у співслужінні єпископів Станіслава Падевського та Мар'яна Бучека освятив відремонтований орган в катедрі у Харкові;
Наступна дата: березень, 23
1860 - єпископ Перемишльський Франциск Вежхлейський отримав призначення на Львівську митрополичу кафедру;
- призначений єпископом-ординарієм Кам'янець-Подільським єпископ-помічник Антоній Фіалковський;
1930 - освячено каплицю св. Йосифа у Мукачеві на Закарпатті;
2014 - архієпископ Мечислав Мокшицький урочисто впровадив до каплиці Всіх Святих костелу Бога Отця Милосердного у Запоріжжі мощі свв. Йосифа Більчевського і Зигмунта Гораздовського, а також бл. Якова Стрепи;

А 29 грудня цього ж року тимчасова калиця згоріла. 1 червня 1992 року було засновано парафію у Стрілецькому, а 24 грудня 1993 року єпископ Маркіян Трофим'як відправив першу Службу Божу у незавершеній святині. 27 червня 1994 року єпископ Юзеф Жицінскі з Польщі за участю архієпископа Мар'яна Яворського і єпископа Маркіяна Трофим'яка консекрував новоспоруджений храм.

Парафію обслуговують дієцезіальні священники.

СВЯТИНІ,
ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:
Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.
Фільми