ВОЮТИЧІ. Костел св. Катерини Олександрійської (1714 - 1719). Львівська обл., Самбірський р-н

81453 Воютичі

Село Воютичі відоме у документах з 1427 року. Нині проживає тут понад дві тисячі селян.

У 70-х роках XV століття вперше згадується місцева парафія. Відомо, що 1626 року було консекровано дерев'яний костел з мурованим захристієм, споруджений коштом Я. Дрогоєвського.

У 1714-1719 роках збудували та освятили сучасний мурований храм (фундатори - Я. Стадницький та Й. Мнішек), оскільки попередній під кінець XVII століття розсипався. 8 жовтня 1743 року єпископ Вацлав Сераковський консекрував святиню під титулом св. Катерини Олександрійської. 1896 року до костелу (за пресбітерієм) добудували каплицю-мавзолей родини Тхужинських.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: квітень, 26
1860 - у Віламовицях біля Кентів Західної Галичини (Польща) народився майбутній святий архієпископ Львівський Йосиф Більчевський;
1901 - єпископ Кароль Недзялковський призначений Луцько-Житомирський ординарієм;
1944 - призначений архієпископом-коад'ютором Львівським з правом наступництва єпископ Євгеній Базяк;
1992 - отримав єпископське свячення з рук Святішого Отця Йоана Павла ІІ о. Антоніо Франко, призначений Апостольським нунцієм в Україні;
Наступна дата: квітень, 27
2016 - освячено новозбудовану каплицю семінарії у Ворзелі на Київщині та присвячення семінарії Пресвятому Серцю Ісуса;

У 1947-1989 роках храм було закрито. 21 вересня 2003 року єпископ Мяр'ян Бучек освятив колишню каплицю Тхужинських під титулом св. Йосифа Пельчара, який тут працював вікарієм.

Воютичі обслуговували оо.-салетини (згромадження Отців Місіонерів Матері Божої з Ля Салет) з парафії св. Миколая у Лановичах, а з вересня 2016 року - дієцезіальні священники з парафії Різдва св. Йоана Хрестителя у Бісковичах.

СВЯТИНІ,
ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:
Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.
Фільми