МАЛЕХІВ. Костел св. Архангела Михаїла (175?). Львівська обл., Львівський р-н

80383 Малехів,
вул. Шевченка, 1а

Малехів вперше у документах згадується 1377 роком, 1419 року отримав магдебурзьке право. З 1489 року Малехів, перебуваючи у власності міста Львова, утримував своїми доходами львівські шпіталь Святого Духа та заклад для інвалідів св. Лазаря. Нині у селі проживає приблизно п'ять тисяч мешканців.

Парафію у Малехові було засновано наприкінці XV століття (за іншими даними - лише 1521 року завдяки фінансуванню Я. Хоментовського). У 1620 році місцеву святиню (ймовірно, дерев'яну) знищили татари, після чого костел відбудували вже як мурований (принаймні, таким він згадується 1722 року).

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: січень, 24
На цю дату відсутня інформація про важливі події історії святинь та служіння архіпастирів
Наступна дата: січень, 25
2004 - єпископ Станіслав Широкорадюк освятив нижній костел Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Києві на Перова;

У 70-х роках XVIII століття у Малехові було споруджено сучасний мурований храм за проектом архітектора П. Полейовського. 1896 року костел консекрували. У 1925 році святиню грунтовно відремонтували.

У 1945-2001 роках храм було закрито. 29 вересня 2005 року кардинал Мар'ян Яворський консекрував відремонтований костел. Декретом від 2 березня 2009 року архієпископа Мечислава Мокшицького храм у Малехові було виділено із кафедральної парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові та утворено тут самостійну парафію, яку обслуговують дієцезіальні священники.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж:

Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.