ІЛАВЧЕ. Колишня каплиця Матері Божої Цариці Польщі (1911 - 1912). Тернопільська обл., Тернопільський р-н

48134 Ілавче

Село Ілавче (Вилавче) вважають заснованим у XIII столітті, хоча перша письмова згадка про нього датується 1412 роком. Переважну більшість населення Ілавчого становили українці. Нині тут проживає понад півтори тисячі мешканців. Входило до Теребовельського району, а від 2020 року - до Тернопільського.

Католики латинського обряду села спочатку належали до парафії у Теребовлі, а після заснування у Сороцькому 1909 року парафіяльної експозитури, що у першій половині 20-х років стала самостійною парафією, увійшли до неї. За чисельності місцевих вірян близько 470 осіб сороцький експозит о. Кароль Процик 10 лютого 1910 року встановив та освятив хрест на місці майбутньої філіальної каплиці в Ілавчому.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: лютий, 28
На цю дату відсутня інформація про важливі події історії святинь та служіння архіпастирів
Наступна дата: лютий, 29
1992 - Апостольський нунцій в СРСР архієпископ Франческо Коласуоно вручив у Львівському кафедральному соборі архієпископу Мар'яну Яворському митрополичий палій;

А наступного року, 12 травня було освячено наріжний камінь мурованого храму та розпочато його будівництво, яке, в осносному, закінчили у жовтні цього ж року. Проте ще 1912 року в святині тривали завершальні роботи щодо склепіння та єдиного (дерев'яного) вівтаря, в якому розмістили образ Матері Божолї Ченстоховської. У 30-х роках кількість римо-католиків в Ілавчому збільшилась у півтори рази, сягнувши майже семи сотень, а каплиця поступово збагатилась належним костельним оснащенням.

Фотознімок: Julius Romanov

Сьогодні колишня римсько-католицька святиня перебуває у стані глибокої руїни, різко контрастуючи із розташованою неподалік доглянутою церквою.

ІНШІ СВЯТИНІ, ЯКІ МАЮТЬ ТАКІ Ж: