ЮХИМІВКА. Костел св. Антонія (1991 - 201?). Вінницька обл., Жмеринський р-н

23542 Юхимівка

У селі Юхимівка проживає понад тисяча мешканців, з них римо-католиками є понад три сотні (разом із вірними із Федорівки та ще кількох сіл).

У Юхимівці раніше не було своєї святині, віруючі відвідували костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Мурафі, віддалений на 10 кілометрів. 1990 року тут було зареєстровано парафію, священник з Мурафи відправляв Святу Літургію в неділю і на свята. У 1991 році в Юхимівці розпочали будівництво власного мурованого костелу.

Важливі події
історії святинь та служіння архіпастирів
Поточна дата: січень, 26
1776 - у головний вівтар костелу Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Гвіздці на Івано-Франківщині урочисто встановили образ Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії;
Наступна дата: січень, 27
1760 - о. Адам Красінський, призначений ординарієм Кам'янець-Подільським, рукоположений в єпископи в Скєрнєвічах (Польща) митролитом Гнєзненським і колишнім Львівським Владиславом Лубенським;
2008 - нову каплицю Матері Божої Фатімської в Одесі-Таірові освятив єпископ Броніслав Бернацький;
Джерело фотознімка: camenecensis.org.ua

Спорудження храму вже завершено, проте продовжується його дооснащення. Парафію, до якої окрім Юхимівки належать також кілька сусідніх сіл, обслуговують дієцезіальні священники.


Костел (чеською kostel, словацькою kostol, польською kościół) — західнослов'янська назва римсько-католицького храму. Від старочеського 'kostel', утвореного латинським 'castellum' ('замок' - у ті часи святині будували укріпленими), походять словацьке 'kostol' та польське 'kościół'. На західноукраїнських землях слово костел вживалось ще у білохорватські та руські (давньоукраїнські) часи, коли ці терени належали до Празької дієцезії.