29.03.2024 Побажання на Великдень-2024 єпископа Мар'яна Бучека

У ці дні ми згадуємо страждання Господа нашого Ісуса Христа і глибоко віримо, що Він воскрес.

Для віруючої людини Воскресіння Христове: дає надію на вічне життя після смерті; зміцнює хворих, немічних, інвалідів війни в несенні хреста страждань; відкриває ворота вічного життя для тих, хто відійшов у вічність, для тих, хто віддав свій життя за свободу земної Вітчизни; живе в Церкві і через її вчення, таїнство Євхаристії дає втіху віри, що всі ми воскреснемо, бо Він перший воскрес із гробу.

01.01.2024 Понад 20 мільйонів сторінок завантажено із нового порталу «Костели і каплиці України»

Станом на 1 січня 2024 року кількість завантажених від 3 грудня 2020 року із нового порталу 'Костели і каплиці України' сторінок перевищила двадцять мільйонів із загального числа від початку його функціонування у 2014 році, яке складає майже сто шістнадцять мільйонів, в чому не важко переконатись, відвідавши сторінку 'Карта і відвідуваність порталу'.

Понад сім мільйонів триста тисяч сторінок із цих двадцяти мільйонів припадає на розділ 'Святині' (кількість представлених на сайті нинішніх і колишніх римсько-католицьких храмів перевищила 1530), та майже два мільйони - на розділ 'Пастирі'.

24.12.2023 Вітання користувачам порталу «Костели і каплиці України»

Oddajmy się wszyscy
w tę noc Narodzenia Bezbronnemu Dziecku,
bo w Jego słabości jest nasze zbawienie.
W Jego nagości królewskie odzienie,
a w chłodnej stajni naszych serc ogrzanie,
w łzach Dzieciątka święte radowanie.

(Roman Brandstaetter, polski pisarz)

У нас, християн, є традицією щороку наприкінці грудня складати один одному побажання з нагоди Народження у Віфлеємі Бога у людському тілі Ісуса Христа. Минулий 2023 рік для усіх народів, що проживають в Україні, став великим випробуванням терпіння, страждань, втрат близьких, які загинули від рук агресора, нашого одвічного ворога. Цей рік також побачив серця багатьох людей доброї волі з усього світу, які прийшли до нас із гуманітарною та матеріальною допомогою. Цінуймо добру волю тих народів, які безкорисливо допомагають нам, виявляючи людське і християнське милосердя. Дух Різдва повністю виражений у їхньому ставленні.

12.09.2023 Портал «Костели і каплиці України»: вибір святинь за першою буквою місцевості та орга́нами

У вівторок, 12 вересня 2023 року на порталі «Костели і каплиці України» в загальних списках святинь додано можливість швидкого обрання храму за першою буквою місцевості, після чого можна далі гортати сторінки за номерами, або обрати першу букву іншої місцевості. Втім, можливість швидкого вибору костелу чи каплиці додано також у всі інші підрозділи розділу «Святині» («Місцезнаходження», «Статус», «Належність і стан», «Титул», «Вік», «Духовенство», «Матеріал» та «Інше»), якщо там є більше двох сторінок. В останньому підрозділі («Інше») додано можливість обрання храмів за наявністю орга́ну («Орга́ни»). В Україні, принаймні, 57 римсько-католицьких святинь (нинішніх чи колишніх) мають зараз орга́н, але їх більше (якщо не знайшли такий храм серед представлених на сайті, повідомте, будь-ласка, за електронною адресою rkc.in.ua@ukr.net).

04.09.2023 На порталі «Костели і каплиці України» опубліковано загальні списки святинь, пастирів і постів

4 вересня 2023 року для зручності користування порталом «Костели і каплиці України» опубліковано загальні списки святинь, пастирів і постів, щоб можна було швидко вибрати те, що цікавить.

Наведено в алфавітному порядку загальний список всіх населених пунктів України, які представлені на сайті нинішніми чи колишніми римсько-католицькими святинями. Кольоровий нмер на початку назви населеного пункту вказує на його приналежність до однієї із семи нинішніх українських дієцезій, а колір визначає регіон: зелений - західний, синій - північний і центральний, червоний - південний. При наведенні курсора на назву місцевості можна дізнатись із підказки, що з'являється, його дієцезію, область і район.

14.08.2023 Опубліковано оновлену версію порталу «Костели і каплиці України»

У понеділок, 14 серпня 2023 року опубліковано оновлену версію порталу «Костели і каплиці України» в тестовому режимі.

Після періоду тестування ця версія веб-сайту із частково зміненим дизайном повинна забезпечити більш зручні, особливо для користувачів мобільних пристроїв, можливості перегляду веб-сторінок, а також їх вибору за параметрами, які легко можна задати через нову систему меню. Надіємося, що це зробить простішою та легшою навігацію по порталу.

04.07.2023 Місячна перерва в оновленні порталу «Костели і каплиці України» та річний підсумок його функціонування

Перерва в оновленні порталу «Костели і каплиці України» триватиме по 4 серпня 2023 року.

Від початку відновлення його роботи 3 грудня 2020 року відвідувачами було завантажено понад вісімнадцять мільйонів триста тисяч сторінок. За цей час, зокрема, створено майже півтисячі нових сторінок, присвячених костелам і каплицям України, та оновлено (суттєво доповнено інформацією та фотознімками) сотні старих сторінок. А загальна кількість завантажених зі сайту сторінок перевищила сто чотирнадцять мільйонів триста тисяч, що підтверджує сторінка 'Карта і відвідуваність'.