Oddajmy się wszyscy
w tę noc Narodzenia Bezbronnemu Dziecku,
bo w Jego słabości jest nasze zbawienie.
W Jego nagości królewskie odzienie,
a w chłodnej stajni naszych serc ogrzanie,
w łzach Dzieciątka święte radowanie.
(Roman Brandstaetter, polski pisarz)
У нас, християн, є традицією щороку наприкінці грудня складати один одному побажання з нагоди Народження у Віфлеємі Бога у людському тілі Ісуса Христа. Минулий 2023 рік для усіх народів, що проживають в Україні, став великим випробуванням терпіння, страждань, втрат близьких, які загинули від рук агресора, нашого одвічного ворога. Цей рік також побачив серця багатьох людей доброї волі з усього світу, які прийшли до нас із гуманітарною та матеріальною допомогою. Цінуймо добру волю тих народів, які безкорисливо допомагають нам, виявляючи людське і християнське милосердя. Дух Різдва повністю виражений у їхньому ставленні.
У вівторок, 12 вересня 2023 року на порталі «Костели і каплиці України» в загальних списках святинь додано можливість швидкого обрання храму за першою буквою місцевості, після чого можна далі гортати сторінки за номерами, або обрати першу букву іншої місцевості. Втім, можливість швидкого вибору костелу чи каплиці додано також у всі інші підрозділи розділу «Святині» («Місцезнаходження», «Статус», «Належність і стан», «Титул», «Вік», «Духовенство», «Матеріал» та «Інше»), якщо там є більше двох сторінок. В останньому підрозділі («Інше») додано можливість обрання храмів за наявністю орга́ну («Орга́ни»). В Україні, принаймні, 57 римсько-католицьких святинь (нинішніх чи колишніх) мають зараз орга́н, але їх більше (якщо не знайшли такий храм серед представлених на сайті, повідомте, будь-ласка, за електронною адресою rkc.in.ua@ukr.net).
4 вересня 2023 року для зручності користування порталом «Костели і каплиці України» опубліковано загальні списки святинь, пастирів і постів, щоб можна було швидко вибрати те, що цікавить.
Наведено в алфавітному порядку загальний список всіх населених пунктів України, які представлені на сайті нинішніми чи колишніми римсько-католицькими святинями. Кольоровий нмер на початку назви населеного пункту вказує на його приналежність до однієї із семи нинішніх українських дієцезій, а колір визначає регіон: зелений - західний, синій - північний і центральний, червоний - південний. При наведенні курсора на назву місцевості можна дізнатись із підказки, що з'являється, його дієцезію, область і район.
У понеділок, 14 серпня 2023 року опубліковано оновлену версію порталу «Костели і каплиці України» в тестовому режимі.
Після періоду тестування ця версія веб-сайту із частково зміненим дизайном повинна забезпечити більш зручні, особливо для користувачів мобільних пристроїв, можливості перегляду веб-сторінок, а також їх вибору за параметрами, які легко можна задати через нову систему меню. Надіємося, що це зробить простішою та легшою навігацію по порталу.
Перерва в оновленні порталу «Костели і каплиці України» триватиме по 4 серпня 2023 року.
Від початку відновлення його роботи 3 грудня 2020 року відвідувачами було завантажено понад вісімнадцять мільйонів триста тисяч сторінок. За цей час, зокрема, створено майже півтисячі нових сторінок, присвячених костелам і каплицям України, та оновлено (суттєво доповнено інформацією та фотознімками) сотні старих сторінок. А загальна кількість завантажених зі сайту сторінок перевищила сто чотирнадцять мільйонів триста тисяч, що підтверджує сторінка 'Карта і відвідуваність'.
Христос воістину воскрес, Алілуя.
Радіймо та веселемось!
Великдень – це ніч виходу з гробу нашого Спасителя Ісуса Христа. Як передрікали старозавітні пророки, Бог воплотився від Діви Марії. Він жив у людському тілі на землі, страждав, помер на хресті і воскрес третього дня. Воскреслий Син Божий знищив гріх і вічну смерть. Він відкрив Ворота раю для тих, хто хоче слідувати життю, ненавидить війну і всі непорозуміння, які розділяють людей.