Костели і каплиці України

УкраїнськаРусскийPolski
КАТЕДРИ, КОСТЕЛИ, КАПЛИЦІПОДІЇ, ДОКУМЕНТИ, ПУБЛІКАЦІЇСВЯТІ, АРХІПАСТИРІ, ПАСТИРІ
Події, документи і публікації / 1991-1999 РОКИ / 1995: 4
Книга пам'яті «Служив
Богу і людям. Єпископ Рафал
Владислав Керницький OFM Conv»
27.11.1995 Лвв Р ПОХОРОН ЄПИСКОПА КЕРНИЦЬКОГО У ЛЬВОВІ
28.05.1995 ХрЗ Р Перший візит єпископа Широкорадюка до Харкова
26.05.1995 Лвв А VII Konferencja Episkopatu Rzymskokatolickiego Ukrainy
20.01.1995 Лвв Р Перший повоєнний Схематизм Львівської архідієцезії
1

ПОХОРОН
ЄПИСКОПА КЕРНИЦЬКОГО У ЛЬВОВІ

  27, Листопад, 1995   Репортаж про подію 04.02.2011 12:00

Хоча отець Рафаїл Керницький мав клопоти зі здоров’ям практично з того часу, як повернувся з таборів, та від останньої хвороби, яка загострилася у вересні 1995 року і тривала протягом 2-х місяців, він так і не відійшов. 23 листопада 1995 року єпископ-помічник Львівський Рафаїл Владислав Керницький OFM Conv помер під час чергування біля нього сестри-францисканки Родини Марії Барбари. Увечері ще цього дня труну з тілом єпископа Керницького перенесли до катедри і поставили в каплиці бл. Якова Стрепи (Христа Розіп’ятого), де усі бажаючі могли віддати йому останню шану.

На третій день після смерті архіпастиря, 25 листопада Святіший Отець Йоан Павло ІІ надіслав листа із співчуттям, у якому оцінив великі заслуги перед Церквою о. Рафаїла: 'Відійшов до Господа за заслуженою нагородою великий священик, сумлінний єпископ, вірний свідок свого Учителя Ісуса Христа і невтомний захисник віри. Єпископ Рафаїл любив Церкву, якій присвятив усе своє життя, усі сили та уміння. Для неї терпів довгі роки переслідування, страждання, тюремні камери i нелюдські приниження. Залишиться у живій пам’яті і у серцях люду Божого Львова як добрий батько, сповнений францисканської простоти і покірний слуга, який до кінця був вірним, забезпечуючи безперервне існування Церкви у тих важких і позначених мучеництвом часах. За це героїчне свідчення складаю йому від імені Церкви від щирого серця подяку ...'

П'ятого дня, 27 листопада тіло єпископа Керницького перенесли до пресбітерію катедри та відбувся його похорон, який перетворився на багатотисячну релігійну маніфестацію. З о. Рафаїлом прощався увесь католицький Львів, духовенство і вірні, представники інших конфесій та влади. В 11-00 у переповненій Львівській катедрі розпочалась жалобна Свята Меса, яку очолив архієпископ Львівський Мар’ян Яворський у співслужінні семи архіпастирів, з них троє - з України (єпископ Кам'янець-Подільський Ян Ольшанський, який виголосив проповідь, єпископ Житомирський Ян Пурвінський та Львівський єпископ-помічник Маркіян Трофим'як), а решта четверо - з Польщі. Були присутні також архіпастирі Української Греко-Католицької Церкви, а також близько двох сотень священиків римсько- і греко-католицьких обрядів, що приїхали з Польщі, України та Росії, а також численні ченці та черниці, у тому числі співбрати о. Рафаїла - францисканці.

Того ж дня о. Рафаїла поховали у крипті катедри. Труна з його тілом була опущена під каплицю патрона Львівської архідієцезії бл. Якова Стрепи (Христа Розіп’ятого) у спеціально споруджений з цегли саркофаг.

Редакція

Роки і місяці
Місце події
Рубрики і підрубрики
Джерела і автори
Характер матеріалів
Тип матеріалів
Костели і каплиці України
Єпископ Мар'ян Бучек (Харків - Львів)  &  Ігор Седельник (Львів)
© 2014 - 2019.08 (111 146)